Yazdır

 

 

Erasmus+ Programı, Avrupa Birliği tarafından eğitim ve gençlik alanında 2007-2013 yılları arasında uygulanmış olan Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programlarının yerine uygulanacak olan yeni programdır. Ağırlıklı olarak proje faaliyetlerine dayanmakla birlikte bireysel faaliyetleri de içermektedir.

2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılması amaçlanıyor.

Erasmus+ Programı; eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarını kapsıyor. Erasmus+ Programı’na bu adın verilmesindeki ana sebep, kamuoyunda daha fazla tanınan, yurtdışında eğitim ve Avrupa işbirliği ile güçlü bir şekilde özdeşleştirilen önceki Erasmus programının bilinirliğinden faydalanmaktır. 

Üniversitemiz ile yurtdışında ki protokol anlaşması yapılan üniversiteler arasında yapılan öğrenci değişim programının Bölüm Koordinatörlüğü öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Yusuf YILDIZ tarafından yürütülmektedir.

Detaylar için tıklayınız.

Ekler:
Bu dosyayı indir (Erasmus Programı Müfredatı.PDF)Erasmus Programı Müfredatı[Gelen Öğrencilere Yönelik]16 kB